Pasgol Kullanıcı Yorumları

Pasgol

Pasgol kullanıcı yorumları ile birlikte siteyi inceliyoruz. Daha doğrusu siteye dair yazılan çizilenlere bakarak, kullanıcıların ne kadar memnun kaldıklarına bakıyoruz. Kullanıcıların şikayetleri varsa mesela bunları da görüyoruz. Tabii ki önemli olan şey, şikayet yorumlarına ya da eleştiri, kullanıcı yorumlarına hangi kaynaklar üzerinden erişim sağladığımızdır. Ne yazık ki bugün çok az sayıda güvenilir kaynak bulabiliyoruz.

Bizler bu makalemiz içerisinde en çok işe yarayabilecek olan iki kaynak üzerinde durmayı planlıyoruz. Bir tanesi herkesin bildiği, yorumların tarihsel olarak sıralanabileceği Ekşi Sözlük olacaktır. Diğeriyse, son dönemlerin yükselen mecralarından olan Şikayet var olacaktır. Bir taraftan siteye dair olan hem güzel hem de olumsuz yorumlara bakacağız, ki burası Ekşi Sözlük olacaktır. Diğer taraftan ise sadece şikayet yorumlarına bakacağız.

Pasgol şikayet yorumlarının Şikayetvar içerisinde sergilenmekte olduğunu söylemeliyiz. Ancak tabii ki bu şikayet yorumları karşılıksız değildir. Hizmet üretmekte olan firmalar ne olursa olsun şikayet yorumlarını bırakmış olan kullanıcılarına karşılık bir eylemde bulunmaktadırlar. Olumlu olarak bu şikayetlere yaklaşmayı tercih edebilmektedirler.

Pasgol Ekşi Sözlük

Pasgol Ekşi Sözlük sitesi içerisinde siteye ait görüşler paylaşılıyor. Güvenilir olduğuna ilişkin çok sayıda yorum görebiliyoruz. Tercih edilebilirlik konusunda mesela Ekşi Sözlük yorumcularının son derece şeffaf olduklarını görebiliyoruz. Ancak bunun dışında çeşitli eleştirileri de görebiliyoruz. Özellikle bu yorumların eski yorumlar olduklarını görebiliyoruz. Yani aslında site bu yorumları görerek kendisini geliştirmiş gibi görünüyor diyebiliyoruz.

Yeni yorumlar içerisinde daha çok olumlu ve siteyi övme amacıyla yazılmış olan yorumlar görmekteyiz. Bu da bizim için ve bahisçiler için önemlidir. Demek ki site son dönemlerine doğru ilerlerken çok daha olumlu birtakım hizmetler ile adından söz ettirmeyi başarmış görünüyor.

Pasgol Şikayet Var

Pasgol Şikayetvar sitesinde yapılan şikayet yorumlarına bakıyoruz. Bazı yorumların teşekkür yorumlarına çevrilmiş olduğunu görebiliyoruz. Ancak Şikayetvar sitesi içerisinde can sıkıcı ya da kafada soru işareti bırakmakta olan ilk konu, kanıtsız yorumların da yer almasıdır. Yani rastgele şikayet yorumlarının yazılmakta olduğunu görebiliyoruz.

Bu yorumların kanıtsız olması da aklımıza nedense art niyetle yazılmış olabilecekleri tahminini getirmektedir. Tabii ki bu sadece bir tahminden ibarettir. Ancak ne yazık ki sektör içerisinde yer almakta olan sert rekabet sebebiyle şirketler birtakım bu tarz tabiri caizse saman altı oyunlarına başvurmaktadırlar. Bunların önüne geçebilmek ise pek de mümkün görünmemektedir. En azından bize düşen şey kanıtlarla sunulan şikayetlere bakmaktır. Aşırıya kaçan olumlu ya da olumsuz yorumlara bakmamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir